İZMİR LİNEA ROSSA
Ara:

Ofis Bölme İzmir Firmaları

Ofis bölme İzmir işleri, son yıllarda ofis tasarımı ve yerleşimi firmalar açısından çok daha önemli hale gelmiştir. Pazarlama ve toplantı, görüşme gibi unsurlarda ofis merkezli daha çok önemsenmeye başlanmıştır. Ayrıca finansman, halkla ilişkiler, muhasebe, halkla ilişkiler ve insan kaynakları gibi tüm birimler ferah ve modern (estetik) ofis yerleşimlerinde çalışmayı tercih etmektedirler. Kullanım amacına ve faaliyet koluna bağlı olarak cam seçenekleri mevcuttur. Ofis bölme İzmir firmaları arasında Tymcoyapı her zaman sorunsuz işlerin teslimine verdiği önemle çalışmaktadır.

Ofis bölme İzmir firmaları
Ofis bölme İzmir firması

Ofis Bölme Detay Ve Uygulamaları

Ofis içi cam bölme yaptırmaya karar verdiniz. Geniş ama içi boş bir alan kiraladınız veya satın aldınız. Personel sayısına bağlı oda ihtiyacınız var… Elbette ofis personeli için odalar, bir toplantı odası, bir yönetici odası ve firma sahiplerine bir oda ihtiyacı ortaya çıktı. Şimdi ciddi bir planlama ve yerleşim modelleri üzerine çalışma yapılmalıdır.

ofis bölme mimari sistemler
Mimari ofis bölme sistemleri

1- Öncelikle kaç adet ofis içi oda ihtiyacı var tespit edilmelidir.

2- Ofis içi odalara kaç personel yerleşecek ve masa-sandalye ölçüleri alanın en optimum kullanımı planlanmalıdır. Ofis bölme işleriniz için firmamızla irtibata geçmek istediğinizde iletişim sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Cam cama köşeli ofis bölme İzmir
Cam köşeli ofis bölme İzmir

3- Ofis içi odalar arası tamamen açık görsel ofis mi? olacak yoksa yerden bir hizaya kadar kapalı devamı şeffaf mı? olacak karar verilmelidir. Bu kullanılacak cam alanını ve diğer döşeme malzemelerini belirleyecektir. Verilecek kararlar ofis içi oda arası camlara perde mi takılacak? film kaplama mı? yapılacak veya mdf ahşap mı döşenecek ortaya çıkaracaktır.

Ofis içi cam koridor bölme uygulamaları
Ofis cam koridor sistemleri

4- Ofis içi koridor oluşturulacak mı? Eğer koridor oluşturulacak ise koridor genişliği en az 90 cm olmalıdır.

5- Ofis bölme cam rengine karar verildi mi? Cam renkleri olarak; Şeffaf, füme, bronz, mavi ve yeşil renk camlar kullanılabilir. Cam arası jaluzili veya cam üstü jaluzili uygulamalar yapılabilir.

Cam bölme toplantı odası sistemleri
Cam bölme ile ofis içi toplantı odası

6- Ofis içi kullanılacak kapılar, klasik motorlu cam kapı, paraduş menteşeli cam kapı ve mdf alüminyum kapı olarak seçenek dahilindedir.

7- Ofis bölme profillerini firma genel kurumsal karakterine uygun renklerde boyalı seçmenin doğru olacağını düşünüyoruz. Ofis bölme seçenekleri için Tymco firması genç ve tecrübeli mimar – mühendis kadrosu ile hizmet vermektedir.

ofis içi ara cam bölme İzmir
Ofis içi cam ara bölme İzmir

Ofis Bölme izmir Modelleri

Ofis bölme (ofis içi cam bölme) modelleri nelerdir? sorusuna verilecek cevap tamamen firmaların kendi tecrübelerine dayanmaktadır. Çünkü sektörel olarak genel bir tanımlama yoktur.

1- Tam Kapalı Ofis Bölme Modelleri : Tam kapılı ofis içi bölme modelleri sadece cam – cam ve mdf – mdf cam mdf olarak kullanılabilir. Boydan cam ile kapatılacağı gibi, Yerden 70-90 cm arası mdf kaplı üstü komple cam kaplanabilir. Yerden 70-90 cm arası mdf kaplı, üstü belli ölçüye kadar cam ve cam üzeri mdf kaplama gibi seçenekleri mevcuttur.

Tam kapalı cam ofis bölme İzmir
Boydan kapalı cam ofis bölme sistemleri İzmir

2- Yarı Açık Ofis Bölme Modelleri : Yarı açık ofis (büro) içi cam bölme modeli maksimum 170 cm yükseklik düşünülerek tasarlanır. Genellikle ısıtma ve soğutma sorunlarına çözüm için geliştirilir. Kapı kullanılmaz ise de bazen sarhoş kapı modeli dediğimiz içeri dışarı serbest hareket eden kapı sistemi de kullanılır. Yarı açık büro iç bölmeleri komple cam yapılabileceği gibi yarı cam yarı mdf olarak da uygulanabilir.

Yarı açık ofis bölme İzmir
Yarı açık ofis bölme sistemleri İzmir

3- Taşınabilir (Demonte) Ofis Bölme Modelleri : Taşınabilir ofis bölme uygulamaları genellikle lamine camlar ile kurulan sistemlerdir. Çünkü lamine cam taşınacağı yeni alanda yapılacak yerleşime göre kesilebilmektedir.

4- Separatör Ofis Bölme Modelleri : Tam kapalı olmayan ofis bölme sistemleridir. Burada amaç sadece ofis birimleri arası görüşün kapalı olması amacı ile seçilir.

Mdf cam ofis bölme sistemleri
Mdf cam büro bölme

ofis bölme izmir fiyatları

Ofis içi cam bölme İzmir fiyatları bir çok unsura bağlıdır. Fiyatı etkileyen unsurlar sırası ile;

1- Cam Tipleri : fiyatı etkileyen ana unsurlardandır. Lamine cam, temperli cam, lamine temperli cam ve ısıcam seçenekleri fiyatı etkiler.

Ofis içi cam bölme renkleri
Ofis bölme cam renkleri
Cam bölme sistemleri
Cam bölme ofis sistemleri

ofis bölme cam seçenekleri

Cam seçeneklerini sayacak olursak; 8 mm temperli şeffaf cam – 8 mm temperli füme cam – 8 mm temperli bronz cam – 8 mm temperli yeşil cam – 8 mm temperli mavi cam – 4+4 lamine şeffaf cam – 4+4 lamine füme cam – 4+4 lamine temperli bronz cam – 4+4 lamine yeşil cam – 4+4 lamine mavi cam – 10 mm temperli şeffaf cam – 10 mm temperli füme cam – 10 mm temperli bronz cam – 10 mm temperli yeşil cam – 10 mm temperli mavi cam – 5+5 lamine şeffaf cam – 5+5 lamine füme cam –

Tymcoyapı ücretsiz keşif
Tymcoyapı ofis bölme ücretsiz keşif

5+5 lamine temperli bronz cam – 5+5 lamine yeşil cam – 5+5 lamine mavi cam – 5+5 lamine temperli şeffaf cam – 5+5 lamine temperli füme cam – 5+5 lamine temperli bronz cam – 5+5 lamine temperli yeşil cam – 5+5 lamine temperli mavi cam. Ofis bölme İzmir cam seçenekleri ölçüye bağlı olarak kullanılmalıdır. Ayrıca yukarıda saydığımız cam çeşitleri dışında çift cam seçenekleri de mevcuttur. Temperli çift cam ve cam içi jaluzili çift cam çeşitleri de kullanılabilir.

Ofis cam bölme İzmir
Büro içi cam bölme İzmir

ofis bölme alüminyum profil çeşitleri

Aldoks Ofis Bölme Alüminyum Profilleri : Aldoks profil en klasik ofis bölme profilidir. Basit kurulumu ile pratik ve estetik kullanım imkanı sağlar. Fiyat/Maliyet olarak en uygun ofis bölme profili olarak dikkat çekmektedir.

C-60 Ofis Bölme Alüminyum Profilleri : C60 ofis bölme profilleri daha yüksek ölçülerde ve açıklıklarda kullanılmaktadır.

C60 ofis bölme sistemleri
C60 alüminyum ofis bölme profilleri

Müdür Ofis Bölme Profili : Cam içi jaluzili ve alüminyum kasa-kanatlı kapı kullanımında tercih edilir.

mudur ofis bolme
Müdür ofis bölme sistemleri

ofis bölme izmir cam kapı modelleri

Ofis bölme cam kapı modelleri İzmir seçenekleri olarak bir kaç model sayabiliriz.

1- 10 mm temperli motorlu klasik cam kapı.

Klasik ofis içi cam kapı İzmir
Klasik ofis içi cam kapı İzmir fiyatları

2- 10 mm temperli paraduş menteşe ve rondo kollu cam kapı.

Menteşeli rondo kollu ofis içi cam kapı İzmir
Menteşeli rondo kollu ofis içi cam kapı İzmir fiyatları

3- Alüminyum kapı profillerinden yapılan alüminyum kapılar.

ofis bölme izmir perde çeşitleri

Ofis içi cam bölme perde seçenekleri ise, cam içi jaluzi perde, cam üstü jaluzi perde, cam üstü pliseli perde olarak sıralayabiliriz.

Ofis içi pliseli perde İzmir
Pliseli perde ofis perdesi İzmir
Cam içi jaluzi ofis bölme İzmir
Cam içi jaluzi ofis bölme fiyatları