İZMİR LİNEA ROSSA
Ara:

Teras Kapatma İzmir Firması

Teras Kapatma İzmir uygulamaları öncelikle hangi amaca yönelik yapılacak belirlenmelidir. Sadece gölgelik amaçlı yapılacağı gibi bazen de su sızma sorunlarına karşı çözüm amacı ile yapılması düşünülmektedir. Teras kapama camlama, teras kapatma veranda, teras kapatma tente ve dubleks teras kapatma gibi kelimeler ile aramaların yapıldığını görmekteyiz. Teras kapatma İzmir firması olarak Tymcoyapı kadrosunda inşaat mühendisi ve mimar ile doğru çözümlerin odak noktasındadır.

Teras kapatma İzmir
Teras kapatma İzmir firması

Teras Kapatma izmir Modelleri

Teras kapatma yerleşim ve uygulama şekline bağlı olarak modellenebilir. Sırası ile kısaca göz atacak olursak;

Teras Kapatma Gölgelik Modelleri

Genellikle yazlıklarda olsun şehir içinde ki teras katlarda olsun yazın sıcak günlerinde ve de güneşin zararlı ışınlarından korunmak için teras kapatılmaktadır. Teras da kaliteli zaman geçirmek ve mevsimsel olumsuz (yağmur, kar, sıcak güneş ışınları) koşullardan durmak için tercih edilir.

Teras kapatma İzmir ücretsiz keşif
Teras kapama İzmir ücretsiz keşif

Motorlu tente teras kapatma, alüminyum pergola teras kapatma, sabit cam tavan teras kapatma, motorlu cam tavan (açılır-kapanır) sandviç panel teras kapatma, şingıl çatı ile teras kapatma ve kiremit çatı ile teras kapatma seçenekleri gölgelik teras kapama modelleri olarak değerlendirilebilir. Özellikle teras üstüne döşenen fayanslar arasında alta su kaçakları sıklıkla oluşmaktadır.

 

İşinde ehil ve uzman ustalar tarafından yapılmayan yalıtım işleri ileride daha büyük problemler oluşturmaktadır. Linea Rossa alüminyum doğrama serileri hakkında sitemizde detaylı  bilgiye ulaşabilirsiniz.

teras kapama İzmir
Teras kapatma izmir

Teras Kapatma Camlama Modelleri

Teras kapatma (kapama ) İzmir ve ilçelerinde yoğun olarak uygulamaları yapılan bir sistemdir. Üst yapı kurulduktan sonra (üst yapı çatı kapama ve alt tavan yapımı) alt cam kapama sistemleri de çeşitlenmektedir. Camlama modelleri üzerinde ciddiyetle durulması ve doğru seçimin yapılması gereken sistemlerdir.

teras cam kapatma sistemleri
Teras cam kapama sistemi
Teras Kapatma Cam Balkon Sistemleri 

Katlanır cam balkon ve sürgülü cam balkon sistemleri olarak iki tip olarak ayrılır.              Katlanır Cam Balkon İle Teras Kapatma                                                                   İçeri doğru katlanan ilk kanat ile başlayan hareket diğer kanatların sürülüp sonda içeri doğru katlanması ile açılır sistemlerdir. Teras katlarda duvar üstü uygulamalar da en uygun ve pratik bir sistemdir. Silmesi çok rahattır.                                                              Sürgülü Cam Balkon İle Teras Kapama                                                                 Duvar üstü değil duvar önü zeminde çalışacak şekilde planlanmalıdır. Çalışan cam kanatlar son kanat üzerine sürülüp toplanmaktadır. 

teras kapama cam balkon İzmir
Teras kapama balkon camlama İzmir
Giyotin Cam İle Teras Kapatma                                                                               

Giyotin cam sistemleri klasik giyotin camlama ve silinebilir giyotin cam olarak ikiye ayrılır.

A- Düz Klasik Giyotin Camlama İle Teras Kapatma (Kapama) : Klasik giyotin cam ile teras kapama işlemi yapacak isek dikkat edilmesi gereken husus dış cepheye tamamen sıfır montaj yapılmamasıdır. Hareketli giyotin camların silinme imkanı olmayabilir. Mutlaka bir 40 veya 50 cm geriden teras üzerine montaj yapılmalıdır.

teras kapatma giyotin camlama
Teras kapama giyotin camlama sistemleri

B- Silinebilir Giyotin Camlama İle teras Kapatma (Kapama) : Silinebilir giyotin (hareketli cam küpeşte İzmir) sistemleri alttaki sabit cam panelin aksesuar ile içeriye doğru açılması ile silinebilir. İkinci kanatta makas aksesuarı ile geriye doğru açılıp silinebilir.

dubleks teras kapama İzmir
Dublek kat teras kapatma İzmir

Teras Kapatma izmir Fiyatları

Teras kapatma fiyatları, teras kapatma metrekare fiyatları, dubleks teras kapatma fiyatları, teras kapama fiyatları ve en uygun teras kapatma fiyatları aramaları ”FİYAT” unsurunun ne kadar önemli bir kriter olduğunu ortaya koymaktadır. Teras kapatma 2022 fiyatları İzmir ve Ege bölgesinde arama motorlarında en sık aratılan kelimelerin başındadır. En gerçekçi teras kapatma fiyatları için firmamızdan ücretsiz keşif hizmeti almanızı öneriyoruz.

motorlu pergola teras kapatma
Otomatik tente teras kapama

Teras kapatma çatı sistemi olarak en pahalı uygulama modeli hareketli cam tavan çatıdır. Teras cam kapama için en pahalı ürün ısıcamlı yalıtımlı alüminyum sürme hebeschiebe modelini ön sıraya alabiliriz.

Teras kapatma için en uygun çatı modeli sandviç panel çatı kaplama sistemidir. En uygun cam kapatma sistemi ise katlanır cam balkon uygulamasıdır.

teras kapatma izmir çatı sistemleri

Teras kapatma ihtiyacı genelde su sorunlarını gidermek, çalışma odası veya kış bahçesi oluşturmak için ortaya çıkmaktadır. Bu ihtiyacın karşılanması için en önemli uygulama ürünü elbette çatı sistemleri değerlendirilmelidir. Aşağıda sırası ile teras kapama çatı sistemlerini değerlendirelim.

teras kapatma çatı sistemleri
Teras kapama çatı modelleri İzmir

Teras Kapatma Cam Çatı Sistemi

Cam çatı modern ve estetik yapısı ile konfor isteyen tüketicilerin talep ettiği çatı sistemidir. Sabit cam çatı teras kapatma İzmir ve hareketli cam çatı teras kapatma İzmir olarak iki teknik yapıda uygulanabilir. Cam çatı gelişen cam teknolojileri ile farklı seçeneklerde cam çeşitleri kullanılabilir. Temperli camlar, lamine camlar, polikarbon levhalar ve lamine temperli camlar mevcut renklerde uygulanır. Şeffaf, füme, bronz, mavi ve yeşil cam rengi sıklıkla kullanılan renklerdir. Reflekte camlar maliyeti yüksek olmakla beraber zaman zaman talep edilmektedir.

teras kapama sabit cam çatı izmir
Teras kapatma sabit cam çatı sistemleri İzmir

Teras kapatma sabit cam tavan çatı sistemi cam panellerin yerine sabitlenmesi ile kurulur. Cam tavan alüminyum profiller ve demir profiller ile kurulabilir. Alüminyum oluk, galvaniz oluk ve pvc oluk seçenekleri vardır.

Hareketli cam çatı, alüminyum profil kanalları içerisinde cam kanatların geriye ileriye doğru hareket etmesi ile üretilen sistemlerdir. Hareket tüp motorlar ile sağlanır. Motor çeşitleri; Becker motor, Somfy motor ve Mosel motor ağırlıklı kullanılan markalardır. Hareketli cam tavan sistemleri maliyet olarak en ön sırada yer alır.

cam tavan sistemleri
Cam tavan sistemleri uygulama

Teras Kapatma Alaçatı Modeli Çatı

Alaçatı modeli çatı sistemi ile teras kapatma teknik olarak inceleyecek olursak; Gizli çatı sistemi diyebiliriz. Çatı eğimi karşıdan gözükmemektedir. Alın ve yan paneller demir profiller ile oluşturularak çatı gizlenir.

İskelet Sistemi : Demir kutu profiller

Çatı Örtüsü : Sandviç Panel

Oluk Sistemi : Sandviç Panel galvaniz saç oluğu ile gizli oluk sistemidir.

Tavan Ürünü : Boardex – Alçıpan Levha veya pvc lambri

Alın Ve Yan Eğim Gizleme Panelleri : Alüminyum kompozit veya boardex levha kaplama

alacati-teras-kapama
Alaçatı teras kapatma

Teras Kapatma Alüminyum Kompozit Çatı

İskelet Sistemi : Alüminyum kutu profiller

Çatı Örtüsü : Alüminyum kompozit panel ( alüminyum kompozit levhalarının arasına sert yoğun dansiteli eps köpük yapıştırılır)

Oluk Sistemi : Alüminyum oluk sistemidir.

Tavan Ürünü : Alüminyum kompozit panel tavan ( Kompozit panel levhalar hem çatı hem de tavan örtüsü oluşturur.

Alın Ve Yan Eğim Gizleme Panelleri : Yok

Alüminyum kompozit panel çatı teras kapatma
Alüminyum kompozit panel çatı teras kapatma modeli

Teras Kapatma sandviç panel çatı

İskelet Sistemi : Demir kutu profiller

Çatı Örtüsü : Sandviç Panel

Oluk Sistemi : Sandviç Panel galvaniz saç oluğu

Tavan Ürünü : Boardex – Alçıpan Levha veya pvc lambri

Alın Ve Yan Eğim Gizleme Panelleri : Yok

sandviç panel çatı teras kapatma
Teras kapama sandviç panel çatı

Teras Kapatma Şingıl Çatı

İskelet Sistemi : Demir kutu profiller

Çatı Örtüsü : Osb Levha – Membran – Şingıl

Oluk Sistemi : Galvaniz oluk sistemidir.

Tavan Ürünü : Boardex – Alçıpan Levha veya pvc lambri

Alın Ve Yan Eğim Gizleme Panelleri : Yok

alüminyum teras kapama
Alüminyum teras kapama secenekleri

Teras Kapatma İzmir Kiremit Çatı

İskelet Sistemi : Demir kutu profiller

Çatı Örtüsü : Osb Levha ( Veya Su kontroplağı) – Membran – Kiremit

Oluk Sistemi : Galvaniz oluk sistemidir.

Tavan Ürünü : Boardex – Alçıpan Levha veya pvc lambri

Alın Ve Yan Eğim Gizleme Panelleri : Yok

kiremit çatı teras kapatma
Kiremit çatı teras kapama uygulamaları

teras kapatma izmir tavan seçenekleri

Ters tavan olarak da adlandırılır. Tavan kaplama ürünleri önümüze bir çok seçenek sunmaktadır. En ekonomik üründen pahalıya doğru sıralayacak olursak; pvc lambri tavan – karolem asma tavan – alçıpan kaplama tavan – boardex kaplama tavan – ahşap lambri tavan – alüminyum panel tavan

teras kapama sistemleri
Teras kapama örnekleri

Teras Kapatma Boardex Kaplama Tavan

Boardex kaplama tavan sistemi sıva ve boya işlemi gerektirmektedir. Demir profil üzerine vidalar ile sabitlenen boardex levhalar uzun ömürlüdür.

Teras Kapatma Alçıpan Kaplama Tavan

Alçıpan kaplama tavan sistemi sıva ve boya işlemi gerektirmektedir. Demir profil üzerine vidalar ile sabitlenen alçıpan levhalar uzun ömürlüdür.

teras kapatma alçıpan tavan İzmir
Teras kapama alçıpan tavan sistemleri İzmir

Teras Kapatma Karolem Tavan

Karolem tavan kaplama özel galvaniz profiller üzerine karolem plakalarının yerleştirilmesi ile tamamlanır. Son derece pratik ve dayanıklıdır.

Teras Kapatma İzmir Ahşap Lambri Tavan

Ahşap lambri kaplama için bir çok ağaç çeşidi seçilebilir. Tik ağacı en pahalı lambri ürünüdür. En uygun ahşap lambri seçeneği ise yerli çam budaklı 3. sınıf olarak kullanılabilir. Doğal cila renkleri veya istenilen renklerde boyanabilir.

kış bahçesi alüminyum panel tavan
Kış bahçesi alüminyum tavan sistemleri

Teras Kapatma İzmir Pvc Lambri Tavan

Pvc lambri düz ve fugalı olmak üzere iki farklı modelde üretilir. Demir profil üzerine tutturulur. Dayanıklı ve bakım gerektirmeyen bir tavan kaplama sistemidir. Sade renklerde ve ahşap desen çeşitleri vardır. Teras kapatma İzmir